Geuldalwandelmarathon zaterdag 7 oktober 2006

Voorpagina » Nieuws » Regio's » Berg en Terblijt » Geuldalwandelmarathon zaterdag 7 oktober 2006

Geuldalwandelmarathon (42 Km)
en halve wandelmarathon (21 Km)Voorinschrijving tot 16 september 2006
Een uitdaging voor getrainde- en vrijetijds wandelaars
Een avontuurlijke wandeling in het dal van de Geul van bron tot bijna monding.
De Geuldalwandelmarathon is een wandeling door het dal van de Geul vanaf de bron in de omgeving van Eynatten tot bijna aan de monding in Berg en Terblijt.
De Geul is een bronriviertje en ontspringt in een kelder bij een boer in Eynatten.
De wandelaars van de hele marathon starten in Hausset en men zoekt het prille begin op van de Geul.
Een onschuldig stroompje water ontwikkelt zich tot een steeds grotere stroom. De Geul is mede de schepper van het fraaie Geuldal.
Het kronkelend gedrag van het riviertje geeft, de Geuldalwandelmarathon , veel afwisseling en de nodige charme.
Het is een genot voor de natuurliefhebbers en wandelaars om dit dal te doorkruisen.
Dit gebied ook wel de Ostkantons geheten was vroeger Duits gebied en men merkt dit aan de bouwstijl in dit gebied.
Ook de voertaal is hier Duits. Onderweg zijn enkele markante zaken te benoemen; de Hammerbrücke een spoorwegbrug., die de 2 dalen bij Hergenrath verbindt voor het treinverkeer.
Een imposant bouwwerk over het Geuldal, dat begin vorige eeuw is gebouwd.
In het plaatsje Hergenrath is de eerste rust. Na de rust wandelt men door een bos met aan een zijde de kabbelende Geul en aan de andere zijde een steile rotsformatie.
Boven aan de berg torent de Emmaburcht boven de kruinen van het bos uit en waakt over de stad “La Calamine”. Men wandelt door dit bos met smalle bospaadjes om even later door een weiland de afdaling te nemen met een fraai uitzicht over “La Calamine”. Onderweg passeert men de Sint Rochuskapel. Men steekt de drukke weg over en men komt in een natuurgebied langs de kronkelende Geul richting Moresnet .
Moresnet is een bedevaartsoord met haar mooie staties in een prachtige tuin.
In Moresnet wandelt men onder de hoge spoorbrug door, die thans geheel gerenoveerd is.
Deze stamt uit de tijd van de Eerste Wereldoorlog en verbindt via deze spoorlijn Luik met Aken.
De tocht zet zich voort langs de Geul door weilanden en bospaden om de rustplaats in Plombières te bereiken, die in het mooie park is ingericht.
Hier valt de Geul enkel meters omlaag ,om onder de weg door te duiken en om aan de andere kant , rustig verder te stromen.
Dit is een fraai gezicht en te zien als men enkele trappen bestijgt, zodat men dit waterschouwspel van uit de hoogte kan bekijken. De naam Plombières ontleent zijn naam aan de vele zinkafgravingen, die hier in het verleden hebben plaats gevonden.
Het zinkviooltje vindt hier zijn oorsprong en treft men hier en daar langs de oevers van de Geul. Na de rust in Plombières vervolgt men de Geul door bossen en weilanden door het fraaie en afwisselend Geuldal naar Sippenaeken , waar men na het passeren van de camping “ Moulin Vieux ” de grens oversteekt en Nederlands grondgebied betreedt. Men volgt nog steeds de Geul en bij de Heijmans groeve , wandelt men door weilanden en stegels langs de Volmolen in Epen. Het centrale rustpunt is het Patronaatshuis in Epen.
Hier bestaat de mogelijkheid om voor de halve marathon Epen naar Berg en Terblijt te starten. Van hieruit gaat de tocht verder gaat langs de Geul , door weilanden die middels stegels met elkaar in vebiding staan. Met een prachtig uitzicht op de plaatsen Epen, Vijlen en Mechelen, die tegen het hellend groen omzoomd worden door de zwart-witte vakwerkhuizen.
In Mechelen gaat men even door het dorp om via een smal voetpad de Geul weer op te zoeken.
In Parthij waar men de weilanden verlaat, volgt men de Geul naar de Bek, om vervolgens via Wittem, Gulpen te bereiken.
Rond het gezellige dorpsplein is de rustplaats ingericht.
Vanuit Gulpen bereikt men het gehucht Beertsenhoven en Wylre , waar men bij de fraaie watermolen de stroom van de Geul weer oppikt, en van hieruit door weilanden en het smalle voetpad langs de Geul, waar de “Gronselerput” in de Geul stroomt.
Zo bereikt men de voet van de Keutenberg , met een mooi uitzicht op de “Sousberg”. Van daaruit naar Schin op Geul, waar de laatste rust is ingericht.
Het laatste stuk van deze wandeling gaat door het fraaie Geuldal, rondom Valkenburg aan de Geul.
Met de kronkelende bospaden langs de meanderende Geul, met de kastelen “Gen Hoes”, “Schaloen” en “Oost” als decor , omringd door hun prachtig landgoed. Valkenburg wordt doorkruist om via de Bergse heide en een laatste klim het einddoel te bereiken.
Voorinschijving tot16 september 2006
Voorinschrijving inclusief busreis naar Hauset:
Stempel €8,00
Sticker €8,30
Na-inschrijving na 16 september 2006
Stempel €10,00
Sticker €10,30
Indien men zeker wil zijn van een plaats in de bus dan dient men vóór 16 september 2006 het gewenste bedrag over te maken op gironummer 67.28.359 t.n.v. penningmeester W.V. Vilt. Graag ook op uw betaling het tijdstip van vertrek vermelden.
Start bussen Cafe Dich & Ich Rijksweg 132, Berg en Terblijt (Valkenburg a/d Geul)
Vertrek van de bussen: 42 km om 06.30 en 08.00 uur vanaf Cafe –zaal Dich & Ich
21km om 09.30 uur vanaf Cafe-zaal Dich & Ich
Inschrijven zonder Busreis:
Stempel € 1,50
Sticker € 1,80
Start 42km : Mehrzweckhalle, Kirchstrasse, B-4729 Hauset België
Tijden : van 07.00 uur-09.00 uur
Start 21 km : Patronaat Epen Wilhelminastraat 39 Epen
Tijden : van 09.00 –12.00 uur
Wanneer U geen gebruik maakt van de busreis dient U in Berg en Terblijt zelf voor de terugreis te zorgen naar Hauset of Epen.
Inlichtingen: Helene Trosfontaine
Valkenburgerstraat 83
6325 Berg en Terblijt
tel. 06-11455329

← Vorig bericht

Veel aandacht dit jaar voor regionale wijnen op het Wijnfeest in Wahlwiller

Gratis concert op Amerikaans kerkhof in Margraten

Volgend bericht →