Mag je privé geen kamer meer verhuren aan een toerist?

Voorpagina » Nieuws » Regio's » Valkenburg Centrum » Mag je privé geen kamer meer verhuren aan een toerist?

De VVD vindt dat oneerlijke concurrentie en stelt vragen aan het College

Naar aanleiding van vragen van verontruste ondernemers in het Valkenburgse, willen wij het volgende onder de aandacht brengen

Via diverse kanalen op internet worden er in de gemeente Valkenburg privé woningen / appartementen aangeboden aan vakantiegangers.

De inschatting is, dat de bedoelde verhuur objecten een oneerlijke concurrentie vormen voor de professionele bedrijven.

Ook is de uitstraling naar buiten toe is niet conform de in de Toeristische Visie nagestreefde kwaliteit, en lijkt het zelfs een illegale praktijk te betreffen.

De VVD fractie heeft een aantal vragen m.b.t. boven genoemde problematiek.

Wat zegt de wet- en regelgeving over de verhuur van woningen / appartementen aan toeristen, met het oog op:

– Afdracht Toeristenbelasting

– Legionella controle

– Brandpreventie

– Gebruikers vergunning

– Inschrijving Kamer van Koophandel

– Btw

– Belasting afdracht

In afwachting van uw antwoord,

Teken ik met de meeste hoogachting,

Wim Westerhof

Raadsfractie VVD

← Vorig bericht

Grotcriterium in de stromende regen

Westerhof vraagt om grondbank

Volgend bericht →